Klasikinių / kišeninių spyruoklių čiužiniai

Šių čiužinių konstrukcija pasižymi gera ventiliacija. Geras oro pralaidumas užtikrina čiužinio higieną – sudaromos nepalankios sąlygos veistis bakterijoms ir mikroorganizmams, susidaryti pelėsiui. Spyruoklinius čiužinius galima naudoti ant kieto pagrindo, lovose su patalynės dėže, be to, jiems nėra būtinos grotelės.

Spyruokliniai čiužiniai skirstomi į dvi pagrindines grupes:

-Klasikinių (bonell) spyruoklių;

-Kišeninių (pocket) spyruoklių.

Klasikinių (bonell) spyruoklių čiužiniai:

Klasikinių (bonell) spyruoklių čiužinyje visos spyruoklės sujungtos tarpusavyje, todėl jaučiamas liūliavimas. Atskiros spyruoklės iš vidaus supintos į spyruoklinį bloką, dėl to čiužinys nepraranda originalios formos ir negali deformuotis, taip užtikrinama atrama kūnui.

Kišeninių (pocket) spyruoklių čiužiniai:

Kišeninių (pocket) spyruoklių čiužiniai gaminami naudojant tarpusavyje nesujungtų ir tekstiliniais maišeliais apsiūtų spyruoklių sistemą. Kiekviena spyruoklė atskirai prisitaiko prie žmogaus kūno anatomijos, todėl raumenys gali atsipalaiduoti ramiam poilsiui. Šio tipo čiužiniuose galimos anatominės zonos, kurios garantuoja čiužinio prisitaikymą prie Jūsų kūno. Išskirtinis kišeninių spyruoklių privalumas – vieno žmogaus judesiai neperduodami šalia miegančiam žmogui.

Porolonas

Be spyruoklių kita svarbi medžiaga naudojama čiužinių gamyboje yra putų poliuretanas (porolonas). Jis taip pat yra pagrindinė medžiaga higieninių čiužinių gamyboje. Naudojant poroloną, galima išgauti geresnę kokybę už palyginus mažesnę kaina nei naudojant, pavyzdžiui, lateksą, jis visiškai nealergizuoja ir gerai vėdinamas neturi jokio kvapo.

 Pagrindiniai porolono parametrai:

Tankis - dydis, nurodantis kiek porolono yra viename tūrio vienete. Kuo tankis didesnis, tuo porolonas yra ilgaamžiškesnis. Tankį žymi pirmieji du skaičiai (pvz.: HR3532)

Kietumas – jį nurodo du paskutinieji skaičiai (pvz.: HR3532). Jei ši reikšmė yra iki 20 – porolonas yra minkštas, nuo 21 iki 26 – vidutinio minkštumo, virš 27 – kietas.

Tipas: R(paprastas) porolonas – tai pati paprasčiausia porolono rūšis.

HR (aukšto eleastingumo) porolonas – tai labai elastingas, geriau praleidžiantis orą ir ilgaamžiškesnis porolonas.

 

Kaip išsirinkti tinkamą čiužinio kietumą?

Žemiau pateikiame rekomendacinio pobūdžio lentelę, galinčią padėti išsirinkti tinkamą čiužinio kietumą. Tačiau svarbu nepamiršti savo individualių poreikių bei pomėgių, kiekvienas asmeniškai teikiame prioritetą minkštesniems ar kietesniems čiužiniams.

https://padvaiskas.lt/img/cms/lentele.JPG

*Lentelė yra rekomendacinio pobūdžio. Čiužiniai dažniausiai perkami pagal asmeninį pomėgį miegoti minkščiau ar kiečiau.

 

Kaip išsirinkti tinkamą lovos dydį?

Miegodami praleidžiame apie trečdalį savo gyvenimo, todėl svarbu išsirinkti lovą, kurioje jausitės tikrai patogiai. Renkantis lovą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į patogų, prie kūno prisitaikantį čiužinį, bet ir į lovos išmatavimus. Lovos ilgis turėtų būti bent 15cm didesnis, nei ūgis žmonių, kurie joje miegos. Koks turėtų būti lovos plotis galima išbandyti sunėrus po galva rankas – alkūnės turi neišlįsti už lovos kraštų. Neapsigaukite dėl lovos pločio ir rinkdamiesi dvigulę lovą: žmonės, miegantys ant šono, lovoje užima daugiau vietos nei tie, kurie miega ant pilvo ar nugaros.

Rinkdamiesi lovos dydį nepamirškite įvertinti ir patalpos, kurioje ji stovės.